Muziejaus veikla

Kauno rajono muziejus sukurtas sujungus keturis Kauno rajone esančius muziejus ir amatų centrą: Juozo Naujalio memorialinį muziejų su filialu Biliūnų kaime, Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejų Vilkijoje ir Babtų kraštotyros muziejų ir Tado Ivanausko Obelynės sodybą. Naujas muziejus kuria glaudžius ryšius su praeitimi ir dabartimi, kaupia, tiria ir rodo Kauno krašto kultūros istoriją atspindinčius muziejinių vertybių rinkinius.

Pagrindinė muziejaus veikla vyksta tokiomis kryptimis:
– Raudondvario dvaro rūmuose-pilyje – Lietuvos muzikos patriarcho Juozo Naujalio (1869-1934) gyvenimas, kūryba ir visuomeninė veikla, grafo Benedikto Henriko Tiškevičiaus (Benedykt Henryk Tyszkiewicz) kelionių fotografijos, archeologiniai radiniai ir šiuolaikinis menas.

– Vilkijos Antano ir Jono Juškų etninės kultūros ekspozicijoje – A. ir J. Juškų gyvenimas ir veikla, Vilkijos krašto kultūra ir buitis. Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/lietuvosetnines.kulturosmuziejus

– Babtų kraštotyros ekspozicijoje – autentiški eksponatai, atspindintys šio krašto valstiečių ir dvarininkų buitį, kultūrą.

– Tradicinių amatų centre, Biliūnų kaime – XIX a. pab. –XX a. vid. žemės ūkio technikos įrengimai, mašinos, technika, senoviniai buities reikmenys. 

– Tado Ivanausko Obelynės sodyboje-memorialiniame muziejuje – edukacijos ir muziejaus-sodybos lankymas.                                                                                                                                                                                                                                     

.

nuotr. G. Česonio

nuotr. G. Česonio

 


 

Muziejaus partneriai:        

 logo             

  biblioteka-alpha

logo

monnalisa logo

.

.