Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejuje – Mariaus Jonučio iliustracijų paroda „Vilniaus legendos“

Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejus kviečia į Mariaus Jonučio iliustracijų parodą „Vilniaus legendos“. Paroda veiks iki 2024 m. sausio 5 d. Užsukę į muziejų taip pat galite įsigyti tautosakos instituto išleistą knygą „Vilniaus legendos“.
 „Ilgai rengta, ilgai dėliota „Vilniaus legendų“ knyga jau atkeliavo iš spaustuvės. Visus 116 p. drožte išpiešė Marius Jonutis, sudėliojo Rokas Gelažius, legendas atrinko ir surišo Jūratė Šlekonytė bei Gytis Vaškelis, tekstus adaptavo Danutė Kalinauskaitė ir Erika Valčiukienė“, – apie Mariaus Jonučio knygos gimimą pasakoja Gytis Vaškelis.
G. Vaškelis atskleidžia, kad pirmoji ir esminė Vilniaus miesto įkūrimo legenda paimta iš Motiejaus Strijkovskio pirmojo leidimo. „Legenda, be tradicinių kupiūrų, puikiai prieš keletą metų išversta ne laiku mus palikusios Eglės Patiejūnienės, brėžia Gedimino ir Palemono dinastinę liniją, Lietuva ir Vilnius joje – Romos imperijos ir Romos miesto brolis dvynys. Kiti legendų šaltiniai – tai XIX a. romantikų tekstai, vėlesni rašytojų tekstai, pasakojimai iš žmonių lūpų. Visų legendų į vieną knygą nesudėjome, bet ir sudėtų trijų dešimčių nėra mažai. Jos viena kitą kartais papildo, kartais vis kitaip ką papasakoja, ir tuo tampa dar įdomesnės”, – pastebi G. Vaškelis.