dr. Aldonos Snitkuvienės knygos „Raudondvario grafai Tiškevičiai“ pristatymas

Gegužės 22 d., Raudondvario kultūros centre vyko dr. Aldonos Snitkuvienės knygos „Raudondvario grafai Tiškevičiai“ pristatymas. Renginyje dalyvavo knygos autorė bei recenzentai – prof. dr. Jonas Vaičenonis (Vytauto Didžiojo universitetas) ir dr. Ingrida Jakubavičienė (Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus).

Knygoje pasakojama Raudondvario grafų Tiškevičių giminės istorija, aptariama jų veikla ir įnašas į Lietuvos kultūrą. Kolekcionavimo mastas atskleidžiamas sudarytame kataloge, kuris suteikia galimybę pažinti grafų turėtus rinkinius, pasklidusius po Lietuvos ir įvairių kitų valstybių muziejus.

Knygoje pasakojama ne tik apie šimtmetį, kai grafai Tiškevičiai gyveno Raudondvario dvaro sodyboje, bet ir apie kitą šimtmetį, kada jie buvo pasitraukę iš Lietuvos. Gausiai papildyta informacija naujoji knyga praturtina populiarumo sulaukusią, prieš dvidešimt penkerius metus publikuotą knygą „Raudondvaris. Grafai Tiškevičiai ir jų palikimas“. Autorė tikisi, kad ši knyga atskleis naujos, istoriniais faktais paremtos informacijos apie Raudondvario grafus Tiškevičius, paskatins akivaizdžiai suaktyvėjusį domėjimąsi dvarų kultūra.

Renginio metu dr. A. Snitkuvienė atsakė į lankytojų klausimus, buvo galima įsigyti knygų.  Autorė tikisi, kad ši knyga atskleis naujos, istoriniais faktais paremtos informacijos apie Raudondvario grafus Tiškevičius, paskatins akivaizdžiai suaktyvėjusį domėjimąsi dvarų kultūra.

Renginio organizatorius: Kauno rajono muziejus
Partneris: Raudondvario kultūros centras

Susitikimo akimirkas fiksavo Alina Butrimė.