Daugiau nei 1200 kilometrų ilgio Shikoku piligrimystės kelias jungia 88 šventyklas ir daugybę kitų pripažintų šventomis vietų. Pirmoji piligrimų kelionė Shikoku dokumentuota XII amžiuje, tačiau plačiau išpopuliarėjo tik XVII amžiuje.
„Šio kelio įkūrėju laikomas Kukai, dar kitaip žinomas kaip Kobo Daishi (774–835 m.), – žymus Japonijos budistų vienuolis mokslininkas, Shingon budizmo mokyklos steigėjas, pradininkas ir žinomiausias teoretikas, poetas, kaligrafas, inžinierius, pasižymėjęs to meto Japonijos visuomenės veikėjas. Jis lankėsi šiose šventyklose, praktikavo ir skleidė Shingon budizmą. Aplankę šias šventyklas, dauguma piligrimų vyksta į įspūdingas kapines Koyasan (Wakayama prefektūra), kur palaidotas Kobo Daishi, kad „praneštų“ jam apie savo kelionės pabaigą. Pagrindiniai šio kelio šventyklų lankytojai yra japonai, bet net 90 proc. jų keliauja transportu ir tik 10 proc. pėsčiomis, o iš jų tik 3 proc. užsieniečių, todėl pėstieji pelno ypatingą vietinių gyventojų pagarbą. Kelionių knygos, kuriose registruojami šventyklų kaligrafiniai įrašai ir antspaudai, yra brangi relikvija, perduodama iš kartos į kartą“, – apie Shikoku piligrimystės kelią ir tradicijas kalba E. Karalius.
Parodos autorius pasakoja, kad visos fotografijos užfiksuotos telefonais ir atspausdintos ant japoniško WASHI popieriaus, kuris įtrauktas į Unesco reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Evaldas Karalius su žmona – pirmoji sutuoktinių pora iš Lietuvos, nuėjusi visą Shikoku 88 šventyklų kelią per 49 dienas, aplankę visas kelyje esančias šventyklas ir sugrįžę į pradinį tašką, taip apėję visą salą ratu.