Francesco Caraccio Giannotta gimė 1950 metais Maruggio (Taranto, Italija).

1963–1972 m. F. Caraccio gyveno Prancūzijoje ir Belgijoje ir studijavo Dailės akademijoje (Academy of Fine Arts) Briuselyje. Menininkas savo karjerą pradėjo anksti – dar 1967 metais Briuselyje,  kuomet dalyvavo „Charbonnier“ ir „Louise“ galerijose surengtose grupinėse parodose. 1968 m. galerijoje „Circolo de Pretis“ Stradeloje (Stradella, Pavia) suorganizavo jo pirmąją asmeninę parodą.

1974 m. menininkas pradėjo domėtis skulptūra, ir po to kaip skulptorius intensyviai kūrė ištisą dešimtmetį. Yra sukūręs monumentų, skulptūros projektų viešiesiems miesto pastatams. 1994 metais vietinės Monza (Milanas) savivaldybės miesto dizaino departamentas menininko skulptūrą „Durys“ pastatė prieigoje į miesto istorinį centrą.

1979 m. F. Caraccio mažame kaimelyje di San Paul de Vance susitiko su garsiuoju ir didžiuoju dailininku Marc Chagall, tapo jo mokiniu ir geru bičiuliu. M. Chagalas tampa jo gyvenimo ir kūrybos įkvėpėju. F. Caraccio, teigia, kad jų bendravimas „iš pradžių buvo aibė žmogiškų vaizdinių ir emocijų, bet ne kalbos apie mano meną. Vėliau jis tapo mano puikiu tėvu.“Vėlesnėje Caraccio kūryboje atsiranda spalvos ir technikos, būdingos M. Chagall‘o tapybai.

Caraccio yra dalyvavęs Bolonijos meno mugėje drauge su „L’Ariete“ galerija, kaip Italijos meno atstovas savo darbus pristatė modernaus meno galerijoje „Du Carré d’Or“ Paryžiuje tarptautinėje grupinėje parodoje, Europos tapybos ir skulptūros pasirodyme, kurį globojo Prancūzijos kultūros ministras. Menininko darbai buvo eksponuojami ne vieną kartą Paryžiuje, Hiustone, Bostone, Niujorke ir kitose didžiuosiuose pasaulio miestuose.

Dailininkas yra gavęs nemažai apdovanojimų: Paryžiuje nominuotas aukso medaliu “Young Figurative Artists” nominacijoje, nacionaliniu „Pavone D’Oro” apdovanojimu Milane. 1978 m. laimėjo tapybos Oskarą „David di Michelangelo“ Taorminoje (International Art Review in Taormina).

Kauno rajono muziejuje, Raudondvario pilyje, pristatoma Francesco Caraccio paroda „Tylus šokis“. Čia galima išvysti dailininko piešinius ir tapybą, kuriuose perteiktas baleto menas. Parodą sudaro autoriaus skirtingų kūrybos laikotarpių darbai, tačiau visi jie per spalvas ir lengvus štrichus atspindi šokio plastiką ir grožį.

 

Kauno rajono muziejuje, 2016 m. liepos 27 d. įvyko  italų menininko, F. Caraccio tapybos parodos – „Tylus šokis“ pristatymas. Renginyje dalyvavo Italijos ambasadorius Stefano Taliani, parodos kuratorius Enzo Fornaro. Paroda veiks iki 2016 m. rugpjūčio 14 d. Dalinamės fotoreportažu ir kviečiame aplankyti ekspoziciją.

Fotografo Donato Stankevičiaus nuotraukos.