JŪRATĖ STANKEVIČIENĖ. MANO GĖLĖS.

Gimė 1949 m. spalio 1 d. Biržuose. Gavusi tėvų energingumo, darbštumo, meniškumo, žingeidumo dovaną, ji dalyvauja ir domisi viskuo – mokslu, muzika, daile. Jūratei, septyniolikmetei, buvo įteiktas liaudies dailės meistro audėjos pažymėjimas. 1964 m. gavo muzikos mokyklos akordeono klasės baigimo pažymėjimą. 1967 m. aukso medaliu baigė Biržų 1-ąją vidurinę mokyklą.

1972 metais baigusi tuometinį Kauno Politechnikos Institutą, įgijusi technologijos inžinieriaus specialybę, Jūratė pagal paskyrimą atvyko gyventi ir dirbti į Šiaulius. Ir čia ji nenustygo vietoje: dainavo „Vairo“ ansamblyje, toliau domėjosi mokslais ir 2004 metais apgynė socialinių mokslų vadybos krypties daktaro disertaciją. Paskaitos Šiaulių Universitete, 2008 m. suteiktas pedagoginis docento vardas.

Šiomis dienomis Jūratės laikas sustoja kūryboje. Pirmiausia – piešinys, natūros studija, prigimtinė matymo ir rankos judesio darna. Kitas potraukis – forma, keramika. Drąsiai imamasi lakštinės ir skulptūrinės lipdybos, spaudo iš gipsinės formos ir tuo pačiu spalvinių glazūros sprendimų. Įdomu tai, jog kiekvienas kūrinys, jo detalė ar spalvinis akcentas turi savo istoriją ir prasmę.

Netikėtas ir ypatingas Jūratės pomėgis – vintažinių rūbų kūryba. Sako siūti išmokusi iš močiutės, kuri buvusi puiki siuvėja. Čia, matyt, turi įtakos ir autorės požiūris, kad persisotinęs naujovėmis pasaulis turėtų atsigręžti į praeitį, į tai, kas paprasta, bet neprasta. Žavi sugebėjimas rasti balansą ir suderinti tai, kas nauja ir aktualu šiandien, su tuo, kas buvo brangu prieš kelis dešimtmečius bei laiko jau patikrinta. Lietuviški audimo raštai, moteriški prabangūs raukiniai ir siuvinėtas akcentas, atkeliavęs nuo seno pagalvėlės užvalkalo – rūbas drąsiai, iššūkius mėgstančiai, tuo pačiu švelniai ir paslaptingai damai. Skandinaviški raštai, šiaurietiškos spalvos – netikėtas kostiumas, gimęs iš kelių tarpusavyje nesusijusių rūbų. Ir taip kiekvienas kostiumas, ansamblis su savo paskirtimi ir atsiradimo istorija.

Savo vietą kūryboje užima interjero puošyba – sieniniai kilimai, perkelti naujam gyvenimui, praturtinti tekstilės, keramikos elementais.

Tapyba akrilu bei akvarelės liejimas reikalauja atskiro dėmesio Jūratės kūrybinėje esybėje. Daug akvarelių gimė lankant Šiauliuose dailės studiją „Paletė“. Spalvų mozaika tiesiog įtraukė autorę į tam tikrą tapybinę avantiūrą, kurios paleisti iki šiol negali. Taip gimė iš natūros tapytų gėlių serija. Paskutiniu metu Jūratei labai svarbi motinos ir vaiko tematika. Todėl visa širdimi ir jautria siela tapomos madonos, kurios ir buvo eksponuotos Šilainių bibliotekoje 2018 m.

Visą iš pirmo žvilgsnio daugiašakę kūrybą vienija drąsa, išradingumas, praktiškumas, subtilumas ir lengvo humoro prieskonis.

Tapybos, keramikos ir tekstilės dizaino darbus eksponavo šešiose kolektyvinėse parodose ؘ– 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 metais Šiauliuose. Gražios sukakties proga surengė personalinę parodą gimtuosiuose Biržuose restauruotoje pilyje ir Šiaulių „Laiptų“ galerijoje. 2017 m. gruodžio mėn. Kaune Romainių bibliotekoje eksponuota etnografinė tekstilė, o 2018 m. gegužės-rugpjūčio mėn. Šilainių bibliotekoje veikė autorės personalinė paroda „Madona tarp gėlių“. 2019 m. gegužės-rugpjūčio mėn. Romainių bibliotekoje buvo eksponuota tapyba „Ispaniškų spalvų žaismas“.

Paroda veiks 2019 10 05 – 2019 11 03.

Parodos atidarymas: 2019 m. spalio 5 d., šeštadienį, 17 val. Kauno rajono muziejuje, Raudondvario pilyje.
Renginio metus bus filmuojama ir fotografuojama. Parodos atidarymo renginys nemokamas.