KALĖDŲ SUTIKTUVĖS OBELYNĖJE

 

„Oi, ir atbėga bistrus alnelis

Leliu Kalėda, Kalėda.

Bistrus alnelis devyniaragis

Leliu Kalėda, Kalėda…“

(Lietuvių kalendorinių apeigų daina)

 

Tarytum iš kalėdinės dainos, elnias devyniaragis atbėgo į Tado Ivanausko Obelynę ir sustojo priešais profesoriaus šeimos vasaros namelį. Savo didžiuliais, švieselėmis spindinčiais ragais įsivėlė jis į jazminų krūmą ir čia sustingo…

Toks pasakiškas vaizdas šiais metais pasitinka kiekvieną, užsukusį į Kauno rajono muziejaus Tado Ivanausko Obelynės sodybą. Girliandomis papuoštos jos prieigos ir gyvenamasis namas lankytojus ne tik kviečia apsilankyti Tado ir Honoratos Ivanauskų šeimos vasaros viloje-memorialiniame muziejuje, bet ir vilioja pro lazdynų bei šermukšnių alėją pasukti į parką. O ten, laukymės vidury, žėri parėdyta Kalėdų eglė!

Trisdešimt trijų metrų aukščio žaliaskarė matoma net nuo Obelynės gatvės ir iš kitų Akademijos seniūnijos kampelių. Ši paties profesoriaus T. Ivanausko rankomis pasodinta gražuolė – viena aukščiausių kalėdinių eglių Lietuvoje. Parke, greta kitų medžių, ji puikuojasi visais metų laikais ir čia žaliuos dar ne vienerius metus.

Advento laikotarpiu lankytojai Obelynėje gali mėgautis žiemos parko vaizdais, ramybe ir sode obuolius kramsnojančiomis stirnomis bei pro šalį retkarčiais prabėgančiais kiškiais, o gruodžio 24 d., penktadienį, 24 val. visi, suaugusieji ir vaikai, kviečiami susiburti prie puikiosios Obelynės eglės ir sutikti Kalėdas prie laužo, kartu su Kalėdų Seneliu ir folkloro ansambliu „Piliarožė“.

Kūčių vakaras ir pirmoji Kalėdų naktis – stebuklų metas! Nuo seno pasakojama, kad per Kūčias, vidurnaktį, prabyla gyvulėliai ir žvėreliai, o vanduo šuliniuose akimirkai virsta vynu. Kad galėtumėte patys patirti šį Kūčių nakties stebuklą, kviečiame termosuose atsinešti karštos arbatos ir nusiteikti žiemos potyriams gamtoje.

Iki susitikimo Obelynėje Kūčių naktį!