LKD pilkas lll

 

 

 

 

 

Knygų pristatymas dvare

2016 m. vasario 21 d. 15 val. Raudondvario dvaro rūmų Baltojoje menėje bus pristatytos dvi knygos:

„XIX a. pr. – XX a. pr. Lietuvos merginų ir moterų tautiniai kostiumai“, kurią išleido Kauno rajono muziejus (autoriai Zigmas Kalesinskas ir Asta Vandytė). Knygoje rodomi merginų ir moterų tautiniai kostiumai, sukurti Dalios ir Zigmo Kalesinskų aukštesniojoje liaudies amatų mokykloje, Vilkijoje, 1991–2007 metais pagal XVIII – XX amžiaus pradžios šventinius kaimo moterų drabužius. Spalvingame albume pristatomi šios mokyklos studenčių ir dėstytojų geriausi darbai. Kai kuriuos šių kostiumų galima bus išvysti renginio metu. 

„Lithuanian Knitting Continuig Traditions“ išleista dviejų lietuvių kilmės autorių: Donna Druchunas, JAV, ir Junne L. Hall, Jungtinė Karalystė. Knygoje pristatomi autorių kelionių po Lietuvą, susitikimų su Lietuvos avių augintojais, mezgėjomis įspūdžiai, pasakojimai apie išlikusias vilnos apdorojimo ir mezgimo tradicijas Lietuvoje, aprašyti autentiški kojinių ir pirštinių muziejiniai pavyzdžiai.

Renginyje dalyvaus dainininkė Veronika Povilionienė, folkloro ansambliai: „Imsrė“ iš Jurbarko, „Viešia“ iš Kauno rajono Neveronių.

Panelės ir ponios kviečiamos į renginį atvykti vilkinčios tautinį kostiumą.

.

Knygos „XIX a. pr. – XX a. pr. Lietuvos merginų ir moterų tautiniai kostiumai“ rėmėjas

LTK_Logotipas_Juodas(1)

 

 

.

plakatas

Knygos viršelis

 

 ..

.

 

..