KAUNO RAJONO MUZIEJUS – ATGAIVA, PRAMOGA, MALONUMAS KARANTINO METU

Karantinas dėl Corona viruso pandemijos Lietuvoje tebesitęsia, visi apribojimai tebegalioja, tačiau pavasaris dovanoja mums vis daugiau saulės, žydinčių sodų ir, žinoma, vilčių. Vienas toks spindulys įsiveržė į muziejų veiklą – nuo balandžio 27 d. jie atveria duris lankytojams, dalinasi ir dalina vertybes, kurių galbūt ankščiau negalėjo parodyti ir atskleisti.

Gamtininko akademiko prof. Tado Ivanausko Obelynė, Akademijos seniūnijoje, iš tolo pasitinka žydinčių, tarsi baltų mažučių drugelių aptūptų, kaukazinių slyvų siluetais, sodo pakraštyje puikuojasi kvapniaisiais žiedais nusagstytos japoninės magnolijos, primenančios danguje mirgančių žvaigždžių ir kometų lietų, vis dar ilgesingai kaitresnės saulės ir gaivaus pavasarinio lietaus laukia senojo Paveldo sodo obelų ir kriaušių pumpurai, paslaptingai brandinantys savo kvapiuosius žiedus, parkas skamba nuo paukščių balsų, o ankstyvaisias rytais Varžupio pusėje vis dar krykščia pilkosios gervės… Štai tokius pojūčius ir akimirkas dabar gali Jums padovanoti Tado Ivanausko Obelynės sodyba-memorialinis muziejus.

Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejus Vilkijoje savo lankytojams dovanoja senosios medinės bažnyčios klebonijos ramybę ir aurą, o senajame sode prisiglaudus prie tautosakininko, leksikografo kunigo Antano Juškos numylėtos dviejų šimtų metų senumo kriaušės kamieno – tris Nemuno vingius ir Sūduvos tolius su Višakio Rūdos miškų duslia žaluma. Čia galima būti gamtoje ir su gamta, svajoti, medituoti, atgauti jėgų, viltį ir susivokti, kad šitas laikas ne mažiau vertingas, nei iki pandemijos.

Tradicinių amatų centras Biliūnų kaime, įsikūręs ant Nevėžio kranto – ramybės, džiaugsmo, naujų atradimų ir žingeidumo patenkinimo oazė. Senoji XIX–XX a. žemės ūkio technika, padargai, mašinos ir įrengimai nustebins kiekvieną ir atskleis Kauno krašto, Lietuvos žemdirbystės tradicijas. Atvirame lauke tebestovintys traktoriai, arklai, bulviakasės ir kita dar niekur neregėta technika, tai ne tik saugus laisvalaikis, bet ir turininga pramoga, kiekvienam ištroškusiam ištrūkti iš namų apsupties.

Kauno rajono muziejus Raudondvario pilyje – įdomi ir prasminga pramoga tiems, kurie nori pabūti gamtoje, patenkinti savo žingeidumą, praleisti laiką Raudondvario dvaro parko augalų ir paveldo architektūros apsuptyje, kartu su istorija ir kultūra. Muziejaus gidai šeimoms gali papasakoti ne tik apie Raudondvario dvarą, bet ir šios pilies valdytojų linksmas istorijas, atskleisti tolimąsias jų keliones, nutikimus, gyvenimą, išklausyti kompozitoriaus Juozo Naujalio gyvenimo istoriją ir eilinį kartą pasimėgauti muzikos patriarcho sukurtų kūrinių melodingumu.

Kauno rajono muziejus kviečia visus: vaikus ir jaunimą, tėčius ir mamas, įsimylėjusius ir besipykstančius – pavargusius nuo nuotolinių pamokų, „Zoom‘ų“, videosesijų, kompiuterių, elektroninių knygų, glaudaus bendravimo šeimose į bundančią gamtą, atokų, saugų meditatyvinį pabuvimą, prisodrintą kultūros ir istorijos.

Muziejus dirba įprastu laiku, tačiau galioja karantino sąlygos! Planuodami lankyti, nepamirškite individualių asmens saugos priemonių!