LUIGI FARINA

„Metamorfozės“

Luigi Farina gimė 1952 m. Brienza mieste, Potenza provincijoje. Jis gyvena ir dirba Turine. Diplomą įgijo Ankonos meno institute (Instituto d‘Arte di Ancona) ir baigė skulptūros kursus Turino Albertinos akademijoje (Accademica Albertina di Torino) kartu su Sandro Cherchi, kuris yra “Corrente“ meno judėjimo narys. Iki 2011 m. Luigi dėstė skulptūrą Turino meno licėjuje (Primo Liceo Artistico di Torino).

Luigi Farina skulptūros yra įvairių formų ir medžiagų. Primityviosios linijos ir pirminis įspūdis sukelia tiesioginį jutiminį ir emocinį įsitraukimą. Visų pirma, egzistuoja ryšys tarp menininko ir jo skulptūrų, kurį lengvai pastebi meno mylėtojas. Luigi Farina darbai, nepriklausomai nuo formos ar medžiagos, vystosi energinga empatija ir neįtikėtinu gyvybingumu, kuris dažnai yra žaismingas kaip ir pats menininkas.

Antonio D’Amico rašė: „Farina yra meistriškas formų konstruktorius, gyvenančių savo atskirą gyvenimą, panašų į kintančią realybę, kurią palaiko dvasios ir kyla iš proto gilumos kartu su pulsuojančiomis akimirkomis, atgimstančiomis jo neatskleistame atsiminimų pasaulyje. Menininkui kilmė ir pradžia – tai venos, kuriose laisvai plinta kūrybiškumas, sudarytas iš protėvių simbolių ir kuriame grafiniai ir skulptūriniai elementai siūlo aliuziją į objektus, susietus su ūkininkavimo pasauliu, kur žemė yra motina ir prieglobstis…“

Kaip menininkas Luigi Farina savo karjerą sutelkė į asmeninę kelionę, kuri sujungia gimtąsias vietas su laiku, praleistu Pjemonte ir studijas Turino dailės akademijoje kartu su meistru Sandro Cherchi.

Luigi Farina parodos „Metamorfozės“ atidarymas:

2017 m. spalio 13 d., penktadienį, 17 val. Kauno rajono muziejuje, Raudondvario pilyje.

Paroda veiks 2017 10 13 – 2017 11 19.

Dalinamės akimirkomis iš 2017 m. spalio 13 d. įvykusio parodos atidarymo. D. Stankevičiaus nuotraukos.