Mortos Kacion ir Alexandros Whittingham koncertas Raudondvario pilyje

Rugpjūčio 5 d., šeštadienį, 16 val. Kauno rajono muziejuje skambėjo jaunosios kartos pasaulinio garso atlikėjų atliekami kūriniai. Koncerte – talentingų jaunosios kartos muzikių, pasaulyje pripažintos gitaristės Alexandros Whittingham (Didžioji Britanija) ir klarnetininkės Mortos Kacion (Lietuva–Norvegija), duetas.

Programoje – šokiai nuo J.S.Bacho, B. Bartoko iki A. Piazzolos. Koncerto idėja jungia trijų epochų kompozitorių parašytą muziką, kuri yra pagrįsta šokiais: nuo elegantiškos baroko sarabandos, žaismingo menueto link liaudies šokių, aistringojo Tango.

1. J.S.Bach Cello Suite no. 2 Preliude, Sarabande, Menuets 1&2.
2. B.Bartok Romanian Folk dances
3. Francisco Tarrega Capricho Arabe
4. Edith Piaf (arr. Roland Dyens) Hymne à l’amour
5. Roland Dyenz Hymne à l’amour
6. A.Piazzolla Histoire du Tango

Morta Kacion yra talentinga klarnetininkė su įspūdinga muzikine patirtimi. Turėdama magistro laipsnį kaip solistė klarnetininkė (Norvegijos Muzikos Akademija, Björno Nymano klasė), ji pasiekė puikių įgūdžių ir žinių muzikos srityje. Morta pasižymi fantastiška energija ir turi aukštus techninius sugebėjimus. Ji žinoma dėl ekstravertiško požiūrio į muziką ir gebėjimo per klarnetą perduoti visą emocijų paletę. Su techniniu tikslumu ir muzikiniu įsitraukimu Morta palydi klausytojus į nepakartojamą muzikinę kelionę.

Jos pelnyti apdovanojimai: Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės apdovanojimas talentingiausiems jauniems menininkams (Lietuva), 1-oji vieta kartu su Trio Cordis Norvegijos Muzikos Akademijos Kamerinės muzikos konkurse, 2-oji vieta Tarptautiniame Medins konkurse Latvija) ir 2-oji vieta Tarptautiniame konkurse „Sonorum“ (Lietuva).

Morta dalyvavo prestižiniuose konkursuose, tokiuose kaip ARD tarptautinis konkursas Miunchene, ir koncertavo kaip solististė su įvairiais orkestrais ir ansambliais, tokiais kaip Klaipėdos Kamerinis orkestras, Trio Cordis ir R. Hemsing, A. Whittingham, Karališkosios Stokholmo muzikos akademijos simfoninis orkestras, Norvegijos muzikos akademijos kamerinis studentų orkestras, Dvariono muzikos mokyklos simfoninis orkestras.

Alexandra Whittingham – viena ryškiausių jaunosios kartos Europos gitaros atlikėjų, kurią britų žiniasklaidą pavadino „jaunąja menininke, turinčia didžiulį potencialą formuoti klasikinės muzikos pasaulį“.

Septynerius metus Chethamo muzikos mokykloje studijavusi klasikinę gitarą, fortepijoną, džiazo gitarą ir kompoziciją, Alexandra Whittingham gavo stipendiją studijuoti Londono karališkojoje muzikos akademijoje. 2019 m. gavusi pirmos klasės apdovanojimą ir Timothy Gilsono gitaros premiją, kitais metais ji grįžo į Karališkąją akademiją baigti magistro studijas. Studijas ji baigė su pagyrimu, Karališkosios muzikos akademijos diplomu (suteikiamas už puikų pasirodymą baigiamajame rečitalyje) ir Regencijos apdovanojimu už pasižymėjimą tarp studentų.

2021 m. A. Whittingham išleido debiutinį studijinį albumą „My European Journey“. Albumas pasiekė 1 vietą „iTunes Classical Chart“, „YouTube“ svetainėje atlikėja surinko daugiau nei 260 000 prenumeratorių, o jos pasirodymų vaizdo įrašų bendras peržiūrų skaičius viršijo 38 milijonus. Atlikėjos koncertinėje biografijoje puikuojasi pasirodymai visame pasaulyje, tarp kurių – Kaimanų salų menų festivalis, dvidešimt septynių koncertų turas Vokietijoje, Olandijoje ir Austrijoje praėjusiais metais.

Renginio akimirkas fiksavo Alina Butrimė.