naktis_web

 

 Muziejų naktis 2015

„Raudondvario pilies vertybės“ – teatralizuota ekskursija Raudondvario dvaro pilyje

Šią ypatingą naktį Kauno rajono muziejaus muziejininkai nuo 20.30 iki 00.30 val. atvėrė pilies duris ir supažindino su vienintele Lietuvoje Jano Mateikos paveikslo, nutapyto 1872 metais Krokuvoje, „Steponas Batoras prie Pskovo“ kopija. Tai buvo unikali galimybė aplankyti Raudondvario pilies dvaro rūmų Baltąją menę – reprezentatyviausią šio renesanso statinio salę, ir išvysti unikalųjį paveikslą žvakių šviesoje.

Virginijaus Stančiko, tapytojo ir restauratoriaus, skrupulingai atlikta paveikslo kopija šiandien dar kvepia aliejumi, įspūdinguose rėmuose 2 m aukščio ir 3,41 m ilgio paveikslas dar alsuoja šviežumu. Aukso spindesys ir drobėje pavaizduotų personažų aprėdų prabanga akina vos tik įžengus į Baltąją menę, o paveikslo sugrįžimo į Raudondvarį istorija – verta romano.

Po paveikslo apžiūros, lankytojus pasitiko rūmų damos, išsidabinusios puošniais aprėdais, ir pakvietė sužaisti pasjansą. Dalyviai, pamaloninti specialiai Muziejų nakčiai sukurtomis atminimo dovanėlėmis, mėgavosi Stiklo kambario spindesiu ir romantiška poezija.

Tokia paslaptinga nuotaika Raudondvario pilyje tik kartą metuose – Europos muziejų naktyje, la Nuit européenne des musées.