Natalie Levkovska. Tapybos ir piešinių paroda „Vasarvidžio nakties sapnas“

Natalie Levkovska tapybos ir piešinių paroda
„Vasarvidžio nakties sapnas“

Dienos ilgėja, o naktys tampa panašios į užsitęsusias sutemas, kupinas neaiškaus nerimo, nemigos ir saldaus laukimo. Oras sustingsta ir prisipildo paukščių čiulbėjimo, rožių, levandų ir nupjautos žolės kvapo. Kontempliuojant mėlynojo drugelio skrydžio trajektoriją, pasineriame į keistą būseną, kai pasaulis parodo savo dvilypį veidą, ir tai, kas buvo aišku ir žinoma, tampa net taip vienareikšmiška. Parke esančios skulptūros palydi jus savo gyvosiomis akimis, o žmogus, kurį anksčiau pažinojote, staiga atskleidžia savo mitologinę prigimtį. Pasaulis tampa šiek tiek pasakiškas, nors trumpam.

Tai piešinių ir tapybos darbų serija, kurią kūriau pastaruosius metus. Joje dominuoja žydinčio sodo motyvai, kurie, tarsi įvairiaspalvis kilimas, tampa mylinčių kiškių, apsireiškusiai juodajai gulbei, parko skulptūrų, mano pačios ir mitologinių būtybių fonu.

Apie parodos autorę:

Anot menotyrininkės Saulės Mažeikaitės -Teiberės, Natalie Levkovska laisvai jaučiasi ir kurdama figūratyvinius kūrinius, nevengia eksperimentuoti. „Figūratyviniai darbai nėra tipiški dabartiniame lietuvių tapybos kontekste. Jos paveikslų tematika neretai aprėpia gamtos objektus ir architektūros detales, ir kasdienybės procesus, supindama natūrinį tikslumą, siužetinę intrigą ir fantazijas. Menininkė nesibodi ilgai medituoti ties augalų, medžių šaknų, ornamentų etc. grožiu, panaudodama tapybos priemones ar tiesiog piešdama“, – apie Natalie darbus ir kūrybą kalba menotyrininkė.

—–

1995–1999 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje, 1999 m. Kostiumo dizaino bakalauro laipsnis;
1990–1995 m. studijos Abramcevo taikomosios dailės kolegijoje ir 1995 m. įgytas akmens, kaulo ir medžio apdirbimo dailininko-meistro bakalauro laipsnis.
2006 m. išvyko į Angliją, kur pakeitė savo kūrybinį profilį, pradėjo dirbti dailininke-dekoratore „White Allom“ studijoje Londone, kartu pradėjo tapyti aliejiniais dažais. Nuo 1995 m. dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje. Natalie surengė 24 personalines parodas, dalyvavo 22 bendrų tapybos ir piešinių parodose.
2011–2018 m. ji vadovaujant tapetų dizaino studijai Vilniuje sukūrė daugiau nei 20 tapetų stendų tarptautinėse dizaino mugėse Vokietijoje, Rusijoje, Japonijoje, JAV, Jungtiniuose Arabų Emiratuose ir Švedijoje.
2018 m. Berlyne vykusioje FESPA mugėje Natalie buvo apdovanota „Distinction Winner“ Lietuvos dailininkų sąjungos narė nuo 2020 m.

Parodos atidarymo, vykusio 2023 m. birželio 2 d., penktadienį, 18 val. Kauno rajono muziejuje (Raudondvario pilyje) fotoreportažas.

Paroda vyks iki liepos 2 d.

www.levkovska.com
www.facebook.com/levkovska.art