Keramikos ir fotografijų paroda „ATRADIMAI“
skirta archeologės Marijos Gimbutienės 100-sioms gimimo metinėms.

Nuo birželio 10 d. iki rugpjūčio 31 d. A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejuje.

Kauno taikomosios dailės mokyklos, keramiko profesijos mokinių Austėjos Rimkutės, Alicijos Vosylės, Gretos Pocevičiūtės, Karolinos Šimkutės, Loretos Zagorskytės, Marijos Meškovaitės, Rūtos Katiliūtės ir Beno Aldakausko rankomis buvo sukurtos kopijos pagal Graikijoje, Turkijoje, Serbijoje, Rumunijoje, Lenkijoje, Lietuvoje ir Danijoje atkastų, Neolito laikus menančių archeologinių radinių piešinius iš Marijos Gimbutienės knygos „Senoji Europa“ (1996 m.).

Projekto vadovės mokytojos ekspertės Almos Šmitaitės žodžiais –
„Pagal radinių piešinius lipdėme kopijas iš pačių pasiruošto šamotinio molio ir degėme archajiškiausiu keramikos degimo būdu – laužo duobėje.  Tai ne tik seniausias, bet ir sudėtingiausias, rizikingiausias keramikos degimo būdas, kurį lydi nerimas, atida ir džiaugsmas, atkasus iš pelenų sveikus dirbinius.“

Kūrybinius procesus savo fotografijose užfiksavo Alma Šmitaitė, Loreta Zagorskaitė ir Astrida Čivilienė.   

VAIKŲ VASAROS POILSIO PROGRAMA KAUNO RAJONO MUZIEJUJE ☀️
Vaikai, kviečiame Jus į stovyklą „Pažink savo krašto kultūrą muziejuje“.
Birželio 27 d. nuo 9:00 val. Diena Babtuose. Stovyklos atidarymas. Žaidimai, skatinantys dalyvių bendravimą. Pažintis su Babtų kraštotyros muziejumi ir apylinkėmis. Edukacija apie batus ir protų mūšis.
Birželio 28 d. Ekskursija į Vilkiją. Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejaus lankymas. Edukacija „Tradicinių sodų rišimas“.
Birželio 29 d. Pažintis su Obelyne. Tado Ivanausko Obelynės sodybos-memorialinio muziejaus lankymas. Ekskursija po paveldo sodą ir parką, edukacija „Obelynės parko kankorėžiai ir kankorėžėliai“. Kūrybinės užduotys.
Birželio 30 d. Diena Tradicinių amatų centre. Edukacija „XIX a. pabaigos-XX a. pradžios technika ir žemės ūkio padargai“. Sportiniai žaidimai.
Liepos 1 d. Diena Kauno rajono muziejuje, Raudondvario dvare. Ekskursija po muziejų ir Raudondvario dvaro teritoriją. Edukacija „Senieji dvaro laiškai“. Kūrybinės užduotys. Stovyklos uždarymas.
📍 Kauno rajono vaikams stovykla nemokama. Programa gali nežymiai keistis.
Į stovyklą registruojama asmenine FB žinute arba el. paštu krmuziejus@gmail.com

📖 Birželio 10 d. 18:00 val. Kauno rajono muziejuje vyks Leonoros Kuisienės menininės knygrišystės parodos „Kloto“ atidarymas. Kviečiame pamatyti įspūdingas knygas–objektus, knygų dėklus, išleistas ir meniškai įrištas knygas, dokumentines fotografijas, knygų fragmentus ir kūrimo akimirkų fotografijas.

PAVASARIS OBELYNĖJE

Pavasaris šaltas, lietingas, ilgas ir labai niūrus. Jeigu kas nors manote, kad pavasario ir nebuvo – atvažiuokite į Obelynę dvasinei pavasario reabilitacijai.

Senajame Obelynės paveldo sode geltonžiedės pienės jau pavirto lengvučiais baltais pūkeliais, pasirengusiais bet kurią akimirką pakilti į orą. Dideli žydri neužmirštuolių debesėliai, tarsi kyboję danguje, akimirką nugulė ant žemės. Geltonas pievas ima keisti besiskleidžiantys vėdrynai, parko laukymėse sudarantys ažūriškas augalų saleles, o baltašaknės jau pasipuošė žalsvai baltais varpeliukais… Senosios prof. Tado Ivanausko sodytos, skiepytos ir jo rankų puoselėtos obelys – apsipylė kvepiančiais baltais, rausvais, rožiniais žiedais. Obelynės sodyba kviečia pasidžiaugti pavasariu, pasimėgauti žaluma apsipylusia gamta ir nustebti. Oras Obelynėje visai kitoks nei mieste ar jo pakraščiuose. Ankstyvą rytą galima gėrėtis bundančių paukščių balsais ir medžių kamienais bėgiojančiomis voverėmis, o vakare – vis garsiau skambantys lakštingalų chorai skelbia sparčiu žingsniu ateinantį birželį.

Gamtos grožis prof. Obelynėje – svarbiausia! Tačiau po vaikštynių po parką ar sodą, T. Ivanausko klojime nuo trečiadienio iki sekmadienio (muziejaus darbo dienomis), jau galima skaniai papietauti ar pavakarieniauti. Tai dar viena galimybė ilgėliau pabūti T. Ivanausko Obelynės sodyboje – pajusti ir pajausti pavasario žydėjimą.

Donato Stankevičiaus ir Zigmo Kalesinsko nuotraukos.

Tado Ivanausko Obelynės sodybos-memorialinio muziejaus parkas skendi pavasario žieduose ☀️

Donato Stankevičiaus nuotraukos.

SOFIJOS RICKEVIČIŪTĖS AKVARELIŲ IR PIEŠINIŲ PARODA

Gamta Sofijai: vanduo, saulė, jūra, kopos, miškas, augmenija – neatsiejama jos gyvenimo ir kūrybos dalis. Akvarelės lengvumu ir pavasariu alsuojantys menininkės paveikslai Kauno rajono muziejuje eksponuojami iki birželio 5 d. 

MUZIEJŲ NAKTIS 2022

2022 m. gegužės 14 d.

 

 

Kauno rajono muziejus

(Pilies takas 1, Raudondvaris, LT-54127 Kauno r.)

2022 m. gegužės 14 d. muziejus lankomas nuo 17:00 iki 21:00 val.

Aplankykite Sofijos Rickevičiūtės akvarelių ir piešinių parodą.

Edukacija „Paliekime muziejų naktį“ (nuo 17:00 iki 20:00 val.)


Kauno rajono muziejaus Tado Ivanausko Obelynės sodyba-memorialinis muziejus

(Obelynės g. 8, Akademija, 53348 Kauno r.)

2022 m. gegužės 14 d. muziejus lankomas nuo 14:00 iki 21:00 val.; ekskursijos nuo 18:00 iki 21:00 val.

TARPTAUTINĖ MUZIEJŲ NAKTIS – nemokamos ekskursijos po dendrologinį parką ir memorialinį muziejų 18:00, 19:00, 20:00 val. (renkamės prie įėjimo į muziejų).

18:00 val. ekskursija „Obelynės dendrologinio parko augalai ir senasis paveldo sodas“ (veda Simonas Stašaitis);

19:00 val. ekskursija „Profesoriaus Tado Ivanausko ir Honoratos Paškauskaitės-Ivanauskienės gyvenimas vasaros rezidencijoje“ (veda dr. Asta Venskienė);

20:00 val. ekskursija „Papletkavojimai apie Ivanauskų gyvenimą“ (veda Ponia Adelė).


Kauno rajono muziejaus Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejus

(Kauno Mažoji g. 2, 54227 Vilkija)

2022 m. gegužės 14 d., 19:00 val. Gvido Latako (Kaunas) miniatiūrų ir medalių parodos atidarymas.

Balandžio 20-osios vakarą Kauno valstybiniame muzikiniame teatre buvo pagerbti Kauno rajono kultūros darbuotojai.

Už šiuolaikiškai parengtas edukacines programas Obelynėje ir Pakaunės istorijos sklaidą ,,Metų edukatoriaus“ statulėlė įteikta Kauno rajono muziejaus pomologinio ir dendrologinio rinkinio saugotojui Simonui Stašaičiui.

 

Nuotrauka Edmundo Mališausko.