NAUJŲ POTYRIŲ BANGA

Kviečiame jaunimą nuo 14 iki 29 metų dalyvauti jaunimo veiklos projekto „Naujų potyrių banga“ veiklose:

Tado Ivanausko Obelynės sodyboje-memorialiniame muziejuje:

• rugsėjo 7 d., 16:30 val. Maisto edukacija. Virtuvės šefo pamoka „Maisto gamyba gamtoje“, kurią veda virtuvės šefas Tomas Romikaitis;
  • rugsėjo 21 d., 15:00 val. Edukacija „Gamtos natiurmortas“ ir praktiniai fotografijos mokymai, kuriuos veda edukatorė Žyginta Alsienė.

Kauno rajono muziejuje Raudondvario pilyje:

• rugsėjo 14 d., 15:00 val. Dailės terapijos užsiėmimas „Emocijų ir jausmų pažinimas“, kurį veda psichologinio pobūdžio dailės (pasakų ir metaforinių asociatyvinių kortelių) terapijos praktikė Irena Bulotienė.

Registracija į veiklas el. paštu: krmuziejus@gmail.com

Projektas finansuojamas Kauno rajono savivaldybės lėšomis.

OBELYNĖS ŽOLINĖ 2022

Pirmojo respublikinio folkloro festivalio „Obelynės Žolinė 2022“, vykusio Tado Ivanausko Obelynės sodyboje-memorialiniame muziejuje, akimirkos.

Festivalį organizavo Kauno rajono muziejus kartu su „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ programa.

Donato Stankevičiaus nuotraukos.

OBELYNĖS ŽOLINĖ 2022

2022 m. rugpjūčio 14–15 d. Kauno rajono muziejus, kartu su „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ programa, organizuoja pirmąjį respublikinį folkloro festivalį „Obelynės Žolinė 2022“, skirtą Sūduvos ir Lietuvos jaunimo metams paminėti. Festivalis vyks Tado Ivanausko Obelynės sodyboje-memorialiniame muziejuje. Festivalio tema – augalija.

Respublikinio folkloro festivalio „Obelynės Žolinė 2022“ programa:

Rugpjūčio 14 d. (sekmadienis)

Nuo 18:00 val. Nemokamas muziejaus lankymas, ekskursijos.

19:30 val. – Mariaus Lasinsko, VDU ŽŪA doktoranto, vaistažolininko, knygų apie vaistažoles autoriaus, edukacinė paskaita „Vaistažolių nauda sveikatai“.

21:00 val. – Festivalio atidarymo koncertas „Sveiki gyvi sveteliai“ (kiekvienas ansamblis atlieka po vieną prisistatymo kūrinį).

23:00 val. – Vilniaus Universiteto folkloro ansamblio „Ratilio“ programa „Folkloro vyšnios Sūduvoj“.

24:00 val. – „Naktinėjimai Obelynėje“. Ansamblių pasirodymai unikaliose Obelynės sodo ir parko vietose – 10 min. trukmės programa – dainos, šokiai, muzikiniai kūriniai.

00:45 val. – Meninė instaliacija „Skambantys raštai”.

01:00 val. – Vakaronė „Lipk ant sienų“ prie laužo, bendros dainos ir šokiai, suneštinės vaišės – naktipiečiai. (4-5 tradiciniai šokiai).

Rugpjūčio 15 diena (pirmadienis)

9:00 val. – Pusryčiai.

10:00 val. – Pasiruošimas: žoliavimas, vainikų pynimas, vartų ir scenos puošimas, obuolienės virimas ir gardavimas.

Nuo 11:00 val. – „Žolinės mugė“.

13:30 val. – Baigiamasis festivalio koncertas „Žolynų ratu“ (4 kūriniai).

15:00 val. – Dėkavonė ir Agapė.

Stovykla „Laboratorija gamtoje“

Liepos 25–29 d. vaikų vasaros poilsio stovyklos „Laboratorija gamtoje“ dalyviai leido laiką Tado Ivanausko Obelynės sodyboje-memorialiniame muziejuje, stebėjo ir patys dalyvavo šuniukų iš „Stebuklingų draugų“ pasirodyme, piešė ant drobės ir kūrė koliažus iš gamtinės medžiagos, tyrinėjo upelio ir parko fauną ir florą, susipažino su daržo augalais. Išvykoje į Kulautuvą vėre margaspalves draugystės apyrankes, o Raudondvaryje rašė laiškus su plunksnomis. Paskutinę stovyklos dieną visi keliavo į žygį prie Nemuno.

Stovykla „Laboratorija gamtoje“

Liepos 11–15 d. vaikų vasaros poilsio stovyklos „Laboratorija gamtoje“ dalyviai leido laiką Tado Ivanausko Obelynės sodyboje-memorialiniame muziejuje, piešė ant drobės, liejo akvarelę su druska, tyrinėjo gamtą, gamino koliažus iš gamtinės medžiagos, būrė ateitį iš sodo gėlių, stebėjo šuniukų iš „Stebuklingų draugų“ pasirodymą ir patys bandė dresuoti šuniukus. Taip pat apsilankė A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejuje, kur klausėsi įstabių pasakojimų ir dūdmaišio garsų.

Stovykla „Pažink savo krašto kultūrą muziejuje“

Birželio 27 – liepos 1 d. vaikų vasaros poilsio stovyklos „Pažink savo krašto kultūrą muziejuje“ dalyviai aplankė Kauno rajono muziejų Raudondvario pilyje ir keturis muziejaus padalinius: Babtų kraštotyros muziejų, A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejų, Tado Ivanausko Obelynės sodybą-memorialinį muziejų ir Tradicinių amatų centrą.

Keramikos ir fotografijų paroda „ATRADIMAI“
skirta archeologės Marijos Gimbutienės 100-sioms gimimo metinėms.

Nuo birželio 10 d. iki rugpjūčio 31 d. A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejuje.

Kauno taikomosios dailės mokyklos, keramiko profesijos mokinių Austėjos Rimkutės, Alicijos Vosylės, Gretos Pocevičiūtės, Karolinos Šimkutės, Loretos Zagorskytės, Marijos Meškovaitės, Rūtos Katiliūtės ir Beno Aldakausko rankomis buvo sukurtos kopijos pagal Graikijoje, Turkijoje, Serbijoje, Rumunijoje, Lenkijoje, Lietuvoje ir Danijoje atkastų, Neolito laikus menančių archeologinių radinių piešinius iš Marijos Gimbutienės knygos „Senoji Europa“ (1996 m.).

Projekto vadovės mokytojos ekspertės Almos Šmitaitės žodžiais –
„Pagal radinių piešinius lipdėme kopijas iš pačių pasiruošto šamotinio molio ir degėme archajiškiausiu keramikos degimo būdu – laužo duobėje.  Tai ne tik seniausias, bet ir sudėtingiausias, rizikingiausias keramikos degimo būdas, kurį lydi nerimas, atida ir džiaugsmas, atkasus iš pelenų sveikus dirbinius.“

Kūrybinius procesus savo fotografijose užfiksavo Alma Šmitaitė, Loreta Zagorskaitė ir Astrida Čivilienė.