OBELYNĖS ELEKTRONIKA SU „8ART“

Liepos 18 d., šeštadienį, 21 val. Tado Ivanausko Obelynės sodyboje-muziejuje.

Tai šiuolaikinis, jautrus ir atsakingas bandymas įlieti elektroninę muziką į unikalų Obelynės gamtos prieglobstį. Tiesiog ant žolės, pievoje, įspūdingo dydžio medžių ir retų augalų apsuptyje, kuriuos prof. Tadas Ivanauskas XX a. pr. atvežė į Lietuvą, skambės elektroninės muzikos garsai. Performansą muziejaus lankytojams ir renginio dalyviams dovanoja atlikėjas, save vadinantis pseudonimu „8ART“.

Renginio dalyviai kviečiami atvykti nešini iškylos kilimėlį, priemonių nuo vabzdžių ir krepšelį be svaigalų. Jūsų laukia jaukus vakaras, kurio metu galėsite ir pašokti, ir pabūti, ir paklausyti su gamta susiliesiančių muzikos garsų.

19 ir 20 val. Muziejininkai ves ekskursijas po muziejų ir dendrologinį parką.

Obelynė – vieta, kur žmogus pamiršta laiką ir suranda save!

Obelynės g. 8, 53348 Akademija, Kauno r.

+370 630 06 635,

ivanausko.obelyne@gmail.com

VAIKŲ VASAROS POILSIO PROGRAMA A. IR J. JUŠKŲ ETNINĖS KULTŪROS MUZIEJUJE IR TADO IVANAUSKO OBELYNĖS SODYBOJE

Vaikai, vaikai vanagai ir tėveliai jų sargai!
KVIEČIAME JUS
liepos 8, 14 ir 22 dienomis pasprukti nuo kasdienių rūpesčių ir „pasklaidyti“ Vilkijos žemės paslapčių knygos puslapius 📚
Rengsime trumpus (3-4 val.) žygelius ir surasime paslėptus turtus – itin dideles grožes: seksime pasakas, legendas ir tikras istorijas, žaisime senovišką žaidimą, mokinsime pažinti kaip naudotis žemėlapiais ir kompasu.
Mokestis – geras ūpas.
Skambinkite Arūnui Sniečkui tel. +370 674 00 631

 

Vaikai, kviečiame Jus į Tado Ivanausko Obelynės sodybą, kur vyks stovykla „Vasara gamtos oazėje“ 🌻 🌿

Liepos 15 d. nuo 10:00 val. Muziejaus diena, kada pristatysime Tado Ivanausko gyvenimo ir kūrybos kelią. Aplankysite muziejų-sodybą, atliksite keletą tyrinėjimų ir eksperimentų, dalyvausite sporto varžybose.

Liepos 16 d. nuo 10:00 val. Parko pažinimo diena, kada keliausite po parką, susipažinsite su čia augančiais medžiais ir krūmais, tyrinėsite florą ir fauną, stebėsite paukščius ir atliksite praktines užduotis. Laisvalaikį praleisite degustuodami Honoratos (parke surinktų žolelių) arbatą.

Liepos 17 d. nuo 10:00 val. Meno diena, kada pristatysime gamtinės medžiagos įvairovę, iš kurios vėliau kursite koliažus, gaminsite herbariumus. Vėliau bus organizuojama piešinių paroda.

Į stovyklą registruojama tel. +370 630 06 635

 

„Vitrum 2020 Pulsas“ festivalis kvies pažvelgti į (ne)skaidrumą stikle ir visuomenėje

Tarptautinis stiklo meno festivalis „Vitrum 2020 Pulsas” vyks šių metų spalio – gruodžio mėnesį, o ekspozicijos išsidėstys galerijoje „Meno parkas“, M.K. Čiurlionio muziejuje „Galerijoje be sienų” Kaune ir Kauno rajono muziejuje Raudondvario pilyje. Ragindamas pažvelgti į (ne)skaidrumą stikle ir visuomenėje „Vitrum 2020“ festivalis pakvies į tarptautines parodas, gyvus pasirodymus, ekskursijas bei šeimai skirtas edukacijas.

Stiklo festivalio tradicijos

„Vitrum“ festivalis pradėtas rengti 2000 metais Kaune. Vėliau stiklo meno trienalė, apjungdama stiklo meno bendruomenę Baltijos šalyse, palaipsniui išsiplėtė ir tapo tarptautinio stiklo meno festivaliu. Pastarasis festivalis kvietė narplioti istorijos ir atminties pinkles, stebino karšto stiklo dirbtuvėmis bei kvietė į senąjį Aleksoto stiklo fabriką. Tuo tarpu šių metų festivalis „Vitrum 2020 Pulsas” ritmingai tęsia bendruomenės ryšių stiprinimą ir visuomenės pažintį su stiklo menu. Artėjančio festivalio parodose 2020 metų rudenį stiklo tradicijos susijungs su šiuolaikiniu menu.

„Šis „Vitrum“ festivalis – jubiliejinis, žymintis festivalio gyvavimo dvidešimtmetį. Lyginant su pirmuoju – dabar tai daug platesnis, didesnis renginys, išsiplėtęs nuo grupinės parodos. „Vitrum 2020 Pulsas“ festivalyje įtrauktas veiksmo menas ir karšto stiklo pasirodymas. Skirtingos parodos aprėps trijų šalių susitikimą bei nubrėš idėjinį ir konceptualų vaizdą“, – teigia festivalio vadovė, menininkė Julija Pociūtė. Ji svarsto, kad be pasipriešinimo ir sustiprinto pulso visuomenėje neįmanoma išeiti į darnų skirtingų bendruomenių sutarimą, o tai atsispindi ir artėjančio festivalio temoje.

Pasipriešinimo sužadintas pulsas

„Vitrum 2020 Pulsas“ festivalis konceptualiai nagrinėja (ne)skaidrumą – kaip stiklo medžiagiškumo ir socialinių procesų ypatybę. Festivalio šūkiu pasirinktas „pulsas“ gali būti ne tik organizmo funkcijos imitacija, bet ir pojūtis, kai susidūrus su nepatogiomis situacijomis, užginčijamos nusistovėjusios taisyklės. Festivalio metu daugiausia dėmesio bus skirta iššūkių įveikimui, akcentuojant jausmus ir reakcijas, kurios kyla, kai žmogus stumiamas už savo galimybių ribų. Tą akimirką – ramybę ir paklusnumą pakeičia įniršis ir pasipriešinimas.

Festivalio programą sudaro kuruota paroda „Aštri stiklo briauna“, atviro kvietimo paroda „Skaidri erdvė“, instaliacija viešoje erdvėje, gyvi pasirodymai, šeimai skirtos edukacijos ir ekskursijos.

Vaizdūs pasakojimai ir atsparumo idėjos

Tarptautinėje parodoje „Aštri stiklo briauna“ analizuojamos (ne)skaidrumo ir atsparumo idėjos. Čia  menininkų kūriniuose tyrinėjamos stiklo medžiagiškosios savybės ir socialinių apribojimų iššūkiai, tuo siekiama užmegzti dialogą tarp kūrėjų, kuriems nepaklusnumas ir nusižengimas – tai priemonė nusistovėjusioms taisyklėms laužyti.

Parodą kuruoja Alba Folgado – kuratorė ir nepriklausoma tyrėja, gyvenanti Švedijoje. Ji tyrinėja vaizdinius pasakojimus apie urbanistinius pasipriešinimus ir performatyvių praktikų socialinę jėgą.

„Kuruodama parodą „Aštri stiklo briauna“ siekiu dirbti su menininkais kuriančiais pasakojimus erdvėje bei tikiuosi užmegzti tvirtus ryšius su Lietuvos šiuolaikinio meno kūrėjais“, – teigia A.Folgado.

Parodoje darbus pristatys Eduardo Hurtado (Ispanija), Mourad Kouri (Švedija), Claudia Pagès (Ispanija/Nyderlandai), Eglė Budvytytė (Lietuva/Nyderlandai), Jamila Johnson-Small (Jungtinė Karalystė). Parodos atidarymo metu performansą atliks Eduardo Hurtado, o Jamila Johnson-Small performansas vyks festivalio metu.

Baltijos šalių susitikimas

Antroji festivalio paroda „Skaidri erdvė” – tai atviro kvietimo profesionalių menininkų iš Baltijos šalių paroda. Minint festivalio gyvavimo dvidešimtmetį parodoje dalyvauti kviečiami visi profesionalūs menininkai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, dirbantys su stiklu ar tarpdisciplininiu menu. Kūrėjai kviečiami tyrinėti erdvės ir skaidrumo santykį, analizuoti menininkų įtaką socialiniams procesams, kuriuose subjektai gali judėti atskirai ir tuo pačiu būti bendros struktūros dalimi. Parodoje reflektuojama skaidrumo svarba šiandieninėje visuomenėje, o tuo pačiu – santykyje su aplinka ir savimi.

„Vitrum 2020 Pulsas“ festivalis vyks spalio 7 – gruodžio 13 dienomis.

Paroda „Aštri stiklo briauna“ galerijoje „Meno parkas“ veiks spalio 7 – lapkričio 7 dienomis.
Paroda „Skaidri erdvė“ veiks spalio 9 – gruodžio 13 dienomis Kauno rajono muziejuje Raudondvario pilyje.
Instaliacija M. K. Čiurlionio muziejaus „Galerijoje be sienų“ veiks spalio 7 – gruodžio 13 dienomis.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Platesnė informacija: www.vitrumfestival.com
www.facebook.com/vitrumfestival

 

KULTŪROS KELIŲ VYSTYMO GAIRĖS

2019 m. Kultūros ministerija įgyvendino kultūros keliams vystyti skirtą renginių ciklą, kuriame pranešimus skaitė ekspertai/kultūros kelių praktikai iš Norvegijos, Danijos, Švedijos, Jungtinės karalystės. Šio EEE finansinio mechanizmo dvišalio bendradarbiavimo fondo projekto „Kultūros keliai regioniniam vystymui“ rezultatas –  gairės, kultūros kelių kūrėjams ir vystytojams Lietuvoje skirtas praktinis vadovas, sudarytas remiantis gerosios užsienio valstybių praktikos pavyzdžiu (nuoroda į leidinį Kultūros ministerijos puslapyje: https://lrkm.lrv.lt/lt/veikla/kulturos-keliai).

SUSITIKIME KAUNO RAJONO MUZIEJUJE!

Vyriausybei sušvelninus karantino reikalavimus, nuo balandžio 27 dienos atnaujinome lankytojų aptarnavimą Kauno rajono muziejuje Raudondvario pilyje, A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejuje, Tado Ivanausko Obelynės sodyboje-memorialiniame muziejuje, Tradicinių amatų centre ir Babtų kraštotyros muziejuje.

Lankymosi muziejuje sąlygos:

 • Vienu metu įleidžiami ne daugiau nei 2 lankytojai arba vienos šeimos nariai;
 • Prie įėjimo į muziejų susidarius gyvai žmonių eilei, būtina laikytis ne mažesnio nei 2 m atstumo;
 • Lankytojai privalo dėvėti apsaugines veido kaukes viso apsilankymo metu, be jų į muziejų neįleidžiami;
 • Įėję į muziejų, lankytojai privalo dezinfekuotis rankas;
 • Viso apsilankymo metu būtina išlaikytine mažesnį nei 2 m atstumą nuo kitų asmenų (negalioja tarp kartu atvykusių šeimos narių);
 • Lankant ekspoziciją, prašome kiek įmanoma mažiau liestis prie patalpose esančių paviršių;
 • Net ir nesergant virusine liga, būtina laikytis čiaudėjimo bei kosėjimo etiketo (prisidengti, čiaudėti į vidinę alkūnės dalį), rankų higienos.
 • Jei reikia bendrauti tiesiogiai, neužtrukite ilgiau nei 15 min;
 • Prieš įeinant į muziejų darbuotojai gali paprašyti leidimo pamatuoti lankytojų temperatūrą naudojant nuotolines temperatūros matavimo priemones. Negavus leidimo ar nustačius aukštesnę nei leidžiamą žmogaus kūno temperatūrą, lankytojai, deja, nebus priimami.
 • Jei sergate, karščiuojate ar blogai jaučiatės, prašome muziejuje nesilankyti.
 • Žmonėms, esantiems rizikos grupėje (senjorams, turintiems lėtinių ligų), karantino metu rekomenduojame likti namuose.

 
Darbo laikas:

Kauno rajono muziejus Raudondvario pilyje: III–VII 10.00–18.00

A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejus: II–VI  9.00–18.00

Tado Ivanausko Obelynės sodyba-memorialinis muziejus: II–VI 10.00–18.00

Tradicinių amatų centras: II–VI 9.00–18.00 (pietų pertrauka 12.00–13.00)

Babtų kraštotyros muziejus: I 9.00–12.00, III 8.00–17.45 (pietų pertrauka 12.00–12.45), IV 9.00–12.00, V 10.00–15.45 (pietų pertrauka 12.00–12.45)

* Likus 30 min. iki darbo laiko pabaigos, lankytojai į ekspozicijas neįleidžiami.