„KAIP PAUKŠČIAI OBELYNĖJE LIZDUS SUKA“

Dalinamės akimirkomis iš edukacijos „Kaip paukščiai Obelynėje lizdus suka“, vykusios 2017 m. birželio 8 d. Tado Ivanausko Obelynės sodyboje. Edukaciją vedė sodybos saugotojas Simonas Stašaitis.

Donato Stankevičiaus nuotraukos.

LIETUVOS MUZIEJŲ KELIAS PIRMĄJĮ „ISTORIJOS LANGĄ“ ATVERĖ MAIRONIO GIMTINĖJE

plakatas_MUZIEJU KELIO 2017 A2

2017 m. gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną, Žemaitijoje, Pasandravyje (Raseinių r.) prasidėjp šeštus metus skaičiuojantis nacionalinis kultūros paveldo aktualinimo, kultūros ir meno sklaidos bei modernių muziejinių iniciatyvų edukacinis projektas „Lietuvos muziejų kelias“. Šiemet Lietuvos muziejų asociacijos organizuojamame projekte dėmesys skiriamas Vasario 16-osios kūrėjams ir puoselėtojams.

Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, tikslinga aktualizuoti Vasario 16‑osios Lietuvą kūrusius asmenis ir atverti šimtą istorijos langų į šių žmonių gyvenimą, vertybinį pasirinkimą, darbus bei jų svarbą ateičiai. Atkreipdamas į tai dėmesį „Lietuvos muziejų kelias“ šiemet visuomenei pristatys muziejuose sukauptus įdomius eksponatus, vietoves, kitus atminties ženklus, tradicines šventes ir bendruomenes buriančius renginius, kuriuose bus prisimenami prie Lietuvos valstybės atkūrimo prisidėję ir ją puoselėję žmonės: rašytojai, švietėjai, dailininkai, Nepriklausomybės akto signatarai ir kitos ryškios asmenybės.

Neatsitiktinai „Lietuvos muziejų kelias“ savo kelionę pradeda tautos dainiaus Jono Mačiulio – Maironio gimtinėje Pasandravyje, kur ne tik įvyks programos atidarymas, bet ir bus paskelbtas bei apdovanotas Metų muziejininkas, vyks muzikos, peozijos, atminties įamžinimo vakaras „Kur Dubysos atkrančiai žali“.

Jau tapo tradicija, kad prasidėjęs Tarptautinę muziejų dieną, „Lietuvos muziejų kelias“ baigiasi rugsėjo 27-ąją – Pasaulinę turizmo dieną. Kelionę pradėjęs Žemaitijoje ir atvėręs pirmuosius istorijos langus į Vasario 16-tosios Lietuvą kūrusių žmonių gyvenimus, Muziejų kelias toliau vingiuos į Aukštaitiją, Mažąją Lietuvą, Dzūkiją ir rudenį nusikėlęs į Suvalkiją, kelionę baigs Ožkabaliuose, dr. Jono Basanavičiaus tėviškėje, sodyboje-muziejuje.

„Šiųmetė programa – tai negęstančių žiburių, taurių, kūrybingų asmenybių pristatymas, neatsiejamas nuo meno, grožio, tarnavimo Tėvynei, pasiaukojimo, meilės ir vilties temų“, – kviesdamas aktyviai dalyvauti renginiuose pastebi Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininkas Raimundas Balza. Artėjančio Valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse „Lietuvos muziejų kelias“ simboliškai kviečia į šimtą renginių, kuriuos paruošė 55 muziejai iš visos Lietuvos.

2012 m. prasidėjęs projektas vyksta jau šeštąjį kartą ir pasitinka ketvirtuosius metus iš penkerių metų renginių ciklo, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejui. Pastaraisiais metais muziejai kvietė pažvelgti į sukauptas archeologines vertybes, lietuvių liaudies meną, įvairias dvarų kultūros formas. Kitąmet numatomi renginiai skatins apmąstyti ir šiuolaikiškai išreikšti svarbiausius nepriklausomos Lietuvos Respublikos pasiekimus.

Lankytojų statistika rodo, kad bėgant metams projektas sulaukia vis daugiau visuomenės susidomėjimo. 2014 m. renginiuose apsilankė 54 tūkst. žmonių, 2015-aisiais sulaukta per 95 tūkst. liaudies meno vertybių mylėtojų. 2016 m. Muziejų kelio dvarų kultūros aktualinimo tema susidomėjo rekordinis lankytojų skaičius – 157 tūkst. Tikimasi ir šiemet sulaukti ne ką mažiau lankytojų.

 

Projekto rengėjas – Lietuvos muziejų asociacija ir 55 muziejai visoje Lietuvoje.

Projekto partneriai – Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacija ir VšĮ “Paveldo projektai”.

Projektą remia – LR kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Informacinis remėjas – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

 

Išsami Lietuvos muziejų kelio programa – www.muziejai.lt

Informacija teikiama tel. + 370 5 279 09 18,  el. paštu muziejukelias@gmail.com

KVIEČIAME Į MUZIEJŲ NAKTIES 2017 RENGINIUS

KAUNO RAJONO MUZIEJUJE

PLAKATAS_LT MUZIEJU NAKTIS

„MUZIEJŲ NAKTIS 2017“

2017 m. gegužės 20 d., šeštadienis, Raudondvaris, Kauno r.

Gegužės 20 d. nuo 18 iki 23 val. Kauno rajono muziejaus lankymas yra nemokamas.

Programa:

Gegužės 20 d. 18 val. ir 19 val.

Ekskursijos Kauno rajono muziejuje. 18 val. ir 19 val.

Į ekskursijas būtina registracija telefonu 861253314 arba el. paštu krmuziejus@gmail.com

Gegužės 20 d., 21 val.

Pianisto Andriaus Vasiliausko koncertas „Praeities uždangą atskleidus“

Programa „Praeities uždangą atskleidus“ skirta primirštoms, tiesiogiai ir netiesiogiai su Lietuva susijusioms asmenybėms, kurios vienok savo laiku turėjo didelę įtaką tuometinės visuomenės dvasiniam gyvenimui. Įdomios yra sąsajos, kurios kartais nelauktai išnyra atidžiau pasidomėjus istorijos vingiais, kada paaiškėja, kaip skirtingų kartų, socialinės padėties, be galo nutolusių kraštų žmones suveda menas, talentas ir pažangios pažiūros. Todėl šios programos sumanytojas ir atlikėjas klausytojams pateiks įdomių faktų, liudijančių įvairių autorių tarpusavio ryšius.

Kitas atlikėjo tikslas, – pati atmosfera, kurią teikia netradicinis repertuaras, nes labai tikėtina, jog galbūt šie ir panašūs kūriniai kaip tik ir skambėjo kitados klestėjusių Lietuvos dvarų menėse.