Obelynėje – tarptautinio scenos menų festivalio ConTempo renginiai

„ConTempo“ festivalis pristato: El Conde de Torrefiel (Ispanija) | ULTRAFICCIÓN NR. 1 / FRACCIONES DE TIEMPO

Rugpjūčio 9 d., 21:30 val. Tado Ivanausko Obelynės sodyboje-memorialiniame muziejuje, Obelynės g. 8, Akademija, Kauno r.
Rugpjūčio 10 d. 21:30 val. Tado Ivanausko Obelynės sodyboje-memorialiniame muziejuje, Obelynės g. 8, Akademija, Kauno r.
Rugpjūčio 11 d.  21:30 val. Tado Ivanausko Obelynės sodyboje-memorialiniame muziejuje, Obelynės g. 8, Akademija, Kauno r.
Bilietai kakava.lt

Garsų ir literatūros kelionė priešais didžiulį sceną atstojantį ekraną, įrengtą medžių apsuptame gamtos prieglobstyje. Kūrinys prasideda, kai diena susilieja su tamsa, ir trunka nuo saulėlydžio iki sutemų, palaipsniui trindamas subtilią ribą tarp tikrovės ir fikcijos.

ULTRAFICCIÓN NR. 1 / FRACCIONES DE TIEMPO įtraukia žiūrovą į garsų ir literatūros kelionę priešais didžiulį sceną atstojantį ekraną, įrengtą medžių apsuptame gamtos prieglobstyje. Kūrinys prasideda, kai diena susilieja su tamsa, ir trunka nuo saulėlydžio iki sutemų, palaipsniui trindamas subtilią ribą tarp tikrovės ir fikcijos. ULTRAFICCIÓN NR. 1 / FRACCIONES DE TIEMPO į sceną perkelia trapių istorijų mozaiką. Tai spektaklis be vaizdų ir be „scenos“, sudarytas iš žodžių ir garsų. Vietoje scenos – pieva. Gamtos apsuptyje stovi ekranas, garsas aidi, sklinda neribojamas, jungdamas kelias tuo pačiu laiku, bet skirtingose vietose vykstančias istorijas: improvizuotą siautulingą vakarėlį miške, lėktuvo keleivius ir jų pokalbius prieš lėktuvui sudūžtant, 80 žmonių kelionę laivu iš Tripolio su viltimi pasiekti Italiją.

„El Conde de Torrefiel“ – Barselonoje įsikūręs projektas, kuriam vadovauja Tanya Beyeler (Šveicarija) ir Pablo Gisbert (Ispanija). Šių menininkų kūryba remiasi sąveika tarp literatūros, vizualiųjų menų ir choreografijos siekiant peržengti žodinės kalbos ribas. Studijavę teatrą ir filosofiją, T. Beyeler ir P. Gisbert taip pat domisi muzika ir šiuolaikiniu šokiu. Kaip teatro, muzikos, performanso ir vaizdo kūrėjai, savo kūriniuose nagrinėja neišvengiamo laikinumo sąvoką, o jų išeities taškas – sinchroninė dabarties analizė, mūsų laiko galimybių kvestionavimas. „El Conde de Torrefiel“ siekia perprasti kalbos nulemtas sąsajas tarp racionalumo ir daiktų prasmės. Taip pat sąvokų suabstraktinimą bei ryšius tarp įsivaizduojamumo, simboliškumo ir vaizdo.

Tanya Beyeler karjerą pradėjo kaip aktorė tekstu grindžiamo teatro srityje, tačiau bėgant laikui įgijusi daugiau patirties pajuto artumą šokiui ir performansui. 2008 m. menininkė įsiliejo į choreografo Marcoso Morau vadovaujamos šokio trupės „La Veronal“ meninę komandą. 2010 m. pradėjo kurti spektaklius su Pablo Gisbertu, pasivadinę „El Conde de Torrefiel“. 2021 m. T. Beyeler apdovanota Šveicarijos scenos menų apdovanojimu.

Pablo Gisbert baigęs filosofijos studijas Valensijos universitete, Pablo pasirinko dramaturgijos studijas Madride. 2011 m. už tekstą „A Cinema Burns and Ten People Are Burned“ [SA3] („Sudegė kinas ir sudegė dešimt žmonių“) gavo nacionalinę „Accesit“ Marqués de Bradomín vardo premiją. Nuo 2002 m. yra šokio trupės „La Veronal“, su kuria pelnė įvairių apdovanojimų, dramaturgas. 2013 m. buvo atrinktas į Europos dramaturgijos platformą „Fabulamundi: dramaturgija Europoje “. Nuo 2010 m. kartu su Tanya Beyeler kuria autorinį projektą pavadinimu „El Conde de Torrefiel“.

Koncepcija, idėja: El Conde de Torrefiel
Režisūra, tekstas, dramaturgija: Tanya Beyeler, Pablo Gisbert
Garsas ir aplinka: Rebecca Praga, Uriel Ireland
Scenografija: Roberto Baldinelli
Techninis koordinatorius: Isaac Torres
Garso technika: Uriel Ireland
Vertimas (į anglų k.): Nika Blazer
Sklaida: Alessandra Simeoni
Produkcija: Festival Santarcangelo, CIELO DRIVE SL

Remia: ICEC – Generalitat de Catalunya, Institut Ramón Llull (Barselona), INAEM – Ministerio de Cultura y Deporte (Ispanija)

 Rekomenduojamas auditorijos amžius: nuo 12 metų
Trukmė: 70 min.
Kalba ekrane: lietuvių ir anglų k.

Svarbi informacija:

  • Pritaikyta žmonėms su judėjimo negalia ir klausos sutrikimais.
  • Spektaklis vyks gamtoje (žolė, paviršiaus nelygumai), tačiau festivalio savanoriai visada pasiruošę padėti. Rekomenduojama pasiimti apsaugines priemones nuo vabzdžių ir patiesalą.
  • Renginiui prasidėjus vėluojantys žiūrovai įleidžiami nebus;
  • Jei pirkote bilietą su nuolaida, prie įėjimo kontrolei kartu su bilietu turėsite pateikti moksleivio / studento / pensininko / neįgaliojo pažymėjimą.
  • Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama.