Paroda „Šilelio senkapio radiniai“

Parodoje „Šilelio senkapio radiniai“ eksponuojami archeologiniai radiniai simboliškai sugrąžinami namo, į Raudondvarį, kurio apylinkėse jie ir buvo rasti.
Vos už poros kilometrų nuo Raudondvario esančiame Šilelio kaime senovės kapinyną atsitiktinai atrado Kauno stiklo fabriko darbuotojai, kurie kasdami smėlį aptiko pirmuosius radinius. 1962 m. čia pradėti vykdyti archeologiniai kasinėjimai. Radiniais susidomėjo Kauno Valstybinio istorinio muziejaus (dab. Vytauto Didžiojo karo muziejaus) darbuotojai ir tais pačiais metais pradėjo vykdyti archeologinius tyrimus, kuriems vadovavo muziejaus archeologė Kazimiera Gabriūnaitė. Archeologiniai kasinėjimai vyko iki 1965 m., buvo atrasta 100 kapų su įvairiais radiniais, įkapėmis. Prano Gudyno restauravimo centras 2021 m. restauravo 336 vnt. Šilelio kapinyno archeologinių radinius, kurie šiuo metu yra saugomi Vytauto Didžiojo karo muziejaus fonduose ir dar niekur nebuvo eksponuojami. Šilelio kapinyno radiniai, reprezentuoja XV-XVI a. lietuvių buitį, papročius, amatus, karybą ir kt. gyvenimo aspektus. Tai ginklai, buities įrankiai, vyrų ir moterų papuošalai, ornamentuoti odinių piniginių bei aprangos detalės, indų fragmentai, monetos ir kiti šį laikotarpį menantys kapinynų radiniai.
Parodos atidarymo metu lankytojai klausėsi Vytauto Didžiojo karo muziejaus muziejininkės Gerardos Dručkuvienės paskaitos „Žinia iš praeities (apie ką pasakoja Šilelio senkapio radiniai)“. Jos metu buvo pasakojama apie Šilelio kapinyno archeologinius tyrimus bei ką mums byloja šio senkapio radiniai. Buvo pristatoma archeologinių radinių atradimo, konservavimo istorija, aptariama to meto žmonių pasaulėžiūra, kurią atskleidžia gausi radinių puošyba.

Parodos organizatorius – Kauno rajono muziejus.
Partneris – Vytauto Didžiojo karo muziejus.

Parodos atidarymo akimirkos: