Paukščių diena Obelynėje

Kovo 7 d. Tado Ivanausko Obelynės sodyboje-memorialiniame muziejuje (Obelynės g. 8, Akademija) švęsime Paukščių dieną.
Lietuvoje inkilų kėlimo pradininku laikomas gamtininkas prof. Tadas Ivanauskas – 1923 m. pirmą kartą buvo švenčiama Paukščių diena ir organizuotai kelti inkilai. Nuo tų metų inkilų kėlimo šventes gamtininkas organizuodavo kasmet.
13 val. kviečiame drauge su VDU Tado Ivanausko ornitologų klubu (VDU TIOK) pasiruošti sutikti namo sugrįžtančius sparnuočius. Obelynės dendrologiniame parke ir sode esančius inkilus iškelsime iš medžių, valysime, sutvarkysime ir vėl įkelsime. Nepraleiskite progos sužinoti apie paukščius ir inkilų paruošimą iš profesionalų!
14:30 val. pakviesime prisiminti pernai vykusį projektą „1000 paukščių Obelynei“. Pasiilgusius vaikų ir kitų bendruomenės narių rankomis ištapytų margaspalvių, kviečiame prisijungti prie „paukščių debesų“ sutvarkymo. Paglostysime, iškedensime debesėlius ir atnaujinta instaliacija „1000 paukščių Obelynei“ bus perkelta į kitą vietą.
📢 Pavasariniai orai neprognozuojami, renkantis avalynę ir aprangą siūlome atsižvelgti į orų prognozes ir tai, kad renginiai vyks nešildomose patalpose, neurbanistinėje aplinkoje be kietos dangos takų.
Nuoroda į renginį: https://fb.me/e/1whejBSaO

Renginio metus bus fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai bus naudojami renginio viešinimui.