Šiurpus nuotykis „Mirė Raudonas ponas“

Tarptautinę muziejų dieną gegužės 13 d., šeštadienį, 20–22 val., Kauno rajono muziejus drauge su Kauno lėlių teatro aktoriais kvietė patirti šiurpų nuotykį Raudondvario pilyje „Mirė Raudonas ponas!“. 22–23 val. muziejuje skambėjo gyvas Motiejaus Bazaro koncertas „Muzikiniai pasivaikščiojimai muziejuje“.

Kai 1630 m. buvo pastatytas Renesansinis dvaras, dar vadintas Raudonuoju ar Aukštuoju dvaru, atsirado ir Raudondvario pavadinimas. Tada ir prasidėjo Raudondvario istorija. Vaitiekus Dzevaltauskas dalyvavo pačiame statybų procese tik metus, po to rūmus perėmė Jonas Dzevaltauskas. Vaitiekui mirus rūmuose apsigyveno Raudonas ponas, paslaptingas, šiek tiek įnoringas ir labai mėgstantis dėmesį. Net ir valdant kitiems Lietuvos didikams – Kosakovskiams, Radviloms, Vorlovskiams, Zabieloms, ir galiausiai – Tiškevičiams, Raudonas ponas nepaliko pilies – apie save, kaip tikrąjį pilies šeimininką, nuolat primena net ir šiandien…
Šeštadienio vakaras muziejuje buvo tikrai šiurpus – žvakės, mįslingas apšvietimas, paslaptingi pasakojimai, šarvonės gerokai luktelėjęs Raudonas ponas, gyvų gėlių vainikai, smuiko graudenimai, pašiurpę lankytojai ir jų giedamos giesmės. Bokšte ramybės ieškantys skeletai ir neramios sielos keliamas triukšmas ne vieną privertė aiktelti. Muziejus visą vakarą skambėjo nuo giesmių, dėkojame visiems už žaismingą įsitraukimą į šiurpų nuotykį! Tikimės, kad ponas pagaliau ras ramybę, bet dalyvavusiems dėl viso pikto siūlome nenusiplauti išeinant uždėtų raudonų žymų ir kartas nuo karto pasikartoti giesmę. Nes niekada negali žinoti…
Muziejus jau dirba įprastai, tik ramybės neduoda keisti garsai bokšte. Užsukite ir patys paklausykite!
Už lydėjimą nuotykyje dėkojame Kauno valstybinis lėlių teatras aktoriams: Remigijui Endriukaičiui, Dariui Krapikui, Mindaugui Černiauskui.

Motiejaus Bazaro koncertas nepaliko abejingų – klausytojai mėgavosi išskirtine muziejaus erdvių akustika ir išraiškingu kūrinių atlikimu. Dėkojame atlikėjui Motiejui Bazarui ir nuostabiems klausytojams! Koncerte skambėjo: Johannes Brahms. 7 fantazijos Op. 116;  Samuel Barber. Ekskursijos; Claude Debussy.  Paveikslai I: Atsipindžiai vandenyje, Ramo atminimui, Judėjimas; Paveikslai II: Varpai per lapiją, Mėnulio šviesa krenta ant šventyklos, kurios nebėra; Auksinės žuvytės.

📷 Donato Stankevičiaus ir Lauros Auksutytės nuotr.

Renginių nuoroda.