Tarptautinis dailininkų pleneras „Obelynė – žalia, žalia“

Kauno rajono muziejuje, Rūsio galerijoje iki rugpjūčio 27 d.  eksponuojama tarptautinio dailininko plenero „Obelynė – žalia, žalia“ metu sukurtų darbų paroda.

Tarptautiniame dailininkų pleneras „Obelynė – žalia, žalia“ liepos 23–29 dienomis dalyvavo Irena Mika, Gintautas Vaičys, Aistė Kisarauskaitė, Ina Budrytė, Gustas Jagminas, Ilona June Junevičienė, Natalie Levkovska, svečiai iš Izraelio Anatolijus Baratinskis ir Aleksandras Ganelinas, Rogeris Ekmanas iš Švedijos.

Tarptautiniame dailininkų pleneras „Obelynė – žalia, žalia“ – tai atgimęs beveik 30 metų skaičiuojantis Kauno rajono pleneras „Nemunas“. Ilgą laiką Vilkijoje organizuotas pleneras persikėlė į kitą Nemuno pusę, Obelynę. Tado Ivanausko Obelynės sodyboje-memorialiniame muziejuje, tarptautinio plenero dalyviai sėmėsi kūrybinio įkvėpimo ir ieškojo būdų, kaip tapyboje perteikti ypatingą Obelynės sodybos bei ją supančio dendrologinio parko grožį.

Liepos 26–ąją Obelynėje šalia profesionalių menininkų buvo pakviesti piešti, tapyti kūrybingi Kauno rajono mokyklų mokiniai. Jiems ši galimybė tapo neįkainojama patirtimi.

Tarptautinis dailininkų pleneras „Obelynė – žalia, žalia“ – Kauno rajono savivaldybės finansuojamo projekto „Obelynė: gamtos ir kultūros metų ratu“ dalis. Projekto tikslas – suaktualinti Tado Ivanausko Obelynės sodybos-memorialinio muziejus, kaip kultūros objekto, reikšmę Kauno rajone, inicijuojant ir vystant šioje erdvėje įvairių Kauno rajono seniūnijų (Akademijos, Ringaudų, Kulautuvos, Kačerginės) bendradarbiavimą. Siekiama, kad Obelynės sodyboje būtų ne tik puoselėjamas žymiausio Lietuvos gamtininko, profesoriaus Tado Ivanausko memorialinis palikimas, jo įkurtas sodas ir dendrologinis parkas, tačiau kad drauge ši erdvė taptų ir kultūrinio vyksmo vieta.

Plenero uždarymo akimirkas fiksavo Jonas Danielevičius.