Kvietimas
2025-01-30

Sausio 31 d., penktadienį, 18 val. Kauno rajono muziejuje atidaroma paroda „Šimtmečius menantys Radikių archeologiniai radiniai“.

Raudondvario pilyje pristatomoje parodoje bus eksponuojama VDKM saugoma Radikių akmens amžiaus stovyklaviečių, kurias 1959 m. tyrė Kauno M. K. Čiurlionio dailės muziejus, vadovaujamas archeologės R. Rimantienės, Radikių senkapio, kurį 1959 m. ir 1967 m. tyrė Kauno valstybinis istorijos muziejus (dabar VDKM), vadovaujamas archeologės K. Gabriūnaitės, tyrimų medžiaga; nemaža dalis Radikių kaime ir aplink jį rastų pavienių I tūkst. pradžios – II tūkst. vidurio radinių, taip pat radiniai iš suardytų žirgų kapų.

Lentainių-Radikių komplekso radiniai šiuo metu saugomi VDKM fonduose ir tik maži kolekcijos fragmentai tampa kitų bendrų ekspozicijų dalimi, todėl juos pamatyti gali tik muziejininkai ir mokslininkai. Pakaunėje rasti ir jos žmonių identitetui svarbūs radiniai nėra lengvai prieinami kiekvienam žiūrovui, nes nėra eksponuojami VDKM nuolatinėse ekspozicijose. Siekiant atskleisti Kauno rajono teritorijos istorinį turtingumą, buvo nuspręsta juos pristatyti visuomenei Raudondvario pilyje įsikūrusiame Kauno rajono muziejuje.

Plačiau apie parodą skaitykite čia.

🔗 FB renginio nuoroda.

mail

Prisijunkite prie Kauno rajono muziejaus bendruomenės! Gaukite naujienas apie artėjančius renginius, parodas ir edukacijas tiesiai į savo el. paštą.

Registracija
Back to top Back to top