
2020 m. „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekto metu 2020 m. Akademijos bendruomenės iniciatyva gimusi šventė „Auginam Obelynę“ tapo prof. Tado Ivanausko Obelynės sodybos tradicine švente, į kurią kviečiami susiburti artimiausių seniūnijų – Akademijos, Ringaudų ir kt. aplinkinių seniūnijų gyventojai bei bendruomenės.
Jau ketvirtus metus skaičiuojančioje šventėje „Auginam Obelynę 2023“ tradiciškai bus padovanojama 100 obelaičių, įskiepytų iš senojo paveldo prof. T. Ivanausko sodo, sodinukų. Per šventės gyvavimo laikotarpį tokių sodinukų į akademiškių, ringaudiškių ir kitų vietos gyventojų kiemus bei sodus iškeliavo jau 260.
Taip pat šventės metu lankytojų lauks ką tik pasirodžiusios Alma littera knygelės vaikams „Tadukas, Tadas ir svajonių paukštė“ pristatymas, Nananai Illustrations edukacijos, kūrybinės dirbtuvės, obuolienės virimas ir skanavimas. Kauno valstybinis lėlių teatras kvies į visai šeimai skirtą spektaklį.
13:00 val. Knygos vaikams „Tadukas, Tadas ir svajonių paukštė“ pristatymas (dalyviai: knygos autorius Selemonas Paltanavičius, iliustratorė Agnė Nananai, Kauno rajono muziejaus direktorius Zigmas Kalesinskas).
14:00 val. Senojo paveldo sodo obuolių degustacija (veda Simonas Stašaitis) ir kūrybinės dirbtuvės vaikams su menininke Agne Nananai „Susikurk savo svajonių paukštę“.
15:00 val. „Auginam Obelynę 2023“ – obelaičių, įskiepytų iš senojo paveldo sodo dovanojimo akcija.
15:30 val. Dr. Kęstučio Malinauskos – spektaklis „Žalias žalias Obuoliukas“.
Renginio nuoroda: https://fb.me/e/9cu90MS2g
Renginys nemokamas.