jonike web

 

Lina Jonikė. „Jai patinka pomidorai“.

Rugsėjo 12 d. 18 val. Rūsio galerijoje, Raudondvario dvaro rūmuose, atidaryta vienos įdomiausių ir ryškiausių šiandieninių Lietuvos tekstilės dailininkių Linos Jonikės darbų paroda – „Jai patinka pomidorai“. Iš pirmo žvilgsnio labai paprastas ir kasdieniškai skambantis parodos pavadinimas, darbų moto, dailininkės kūriniuose virsta provokacija, verčiančia galvoti ne apie žemišką daržovę – pomidorą, bet apie paslaptingą žmogaus gyvybės pradžią.

Adata ir siūlas šios menininkės rankose tampa stebuklinga priemone, atskleidžiančia ne tik pomidoro, kaip įprasto, kasdien vartojamo augalo, augimo fazes, bet ir paslaptingai nuveda prie širmos, už kurios stovi pagrindinis darbų objektas – moteris – naujos gyvybės nešiotoja. Fotografija, skaitmenine spauda, ir meistrišku siuvinėjimu spalvotais medvilnės siūlais ant drobės, dailininkė sukūrė vientisą, įdomų pasakojimą – gyvybės ir Žmogaus, kaip šios grandinės tobuliausio kūrinio, atsiradimo istoriją.

Parodos atidarymo dalyviams ir lankytojams pateiktas netikėtumas – dailininkė kvietė atsinešti po stiklainį namuose konservuotų pomidorų. Šią sąlygą įvykdžius, prasidėjo pomidorų istorija, kitokia, nekasdieniška, neabejotinai palikusi neišdildomą įspūdį ir prisiminimą apie Linos Jonikės parodą Kauno rajono muziejaus Rūsio galerijoje.