Nėrinių kalba mūsų Motinoms

Babtų kraštotyros muziejuje balandžio 22 dieną atidaryta Motinos dienai skirta vilnietės dailininkės Laimutės Kozlovienės tekstilės darbų paroda „Nėrinių kalba“.

Dailininkė L. Kozlovienė parodose dalyvauja nuo 1984 metų. Į Babtus ji atvežė nepaprastai šiltus kūrinius iš vilnos, nėrinių, siuvinėjimų. Dailininkė pasakoja, kad šios tekstilės technikos perimtos iš mamų, močiučių rankų dvelkia nuoširdumu, meile, švelnumu, todėl šią parodą autorė skyrė Motinos dienai.

„Mano kūrybos tikslas – per saviraišką pakylėti žmogaus dvasią, išreikšti jo norą patirti nekasdieniškus jausmus, prasiskverbti už realybės ribų į paslaptingą iliuzinę erdvę“,– sako menininkė. „Kilusią idėją, pirmiausia, nešioju savyje, kad gerai ją prisijaukinus, galima būtų per pojūčius, centimetras po centimetro kurti kūrinį į harmoningą, prasmingą visumą, lyg sodo auginimą. Nenaudoju paruošiamųjų etiudų, kad neišsibarstytų įkvėpimas ir buvusi energija. Jei tai daryčiau, galutinis rezultatas būtų lyg nukopijuotas sodas kaimyno sklype. Paimu po „gabalėlį gyvenimo“ ir prijaukinu jį į vilnos sluoksnį, kuris po to atsiveria įvairiais pavidalais, formomis, simboliais, ornamentais, dėmėmis ir linijomis“,– taip apibūdina autorė kūrybos procesą.

Laimutės Kozlovienės paveikslai – neišsenkanti esė. Juose tiek daug paslaptingumo, peno interpretacijai, jog bet kurio amžiaus lankytojas gali susieti su sava patirtimi, savu išgyvenimu. Tą pajuto ir parodos atidaryme gausiai dalyvavę Babtų bendruomenės nariai.

Parodos atidarymą praturtino ir susirinkusių jausmus virpino Babtų gimnazijos 2a klasės mokinukų eilės, dainorėlių: Gustės Danauskaitės, Gabijos Blažėnaitės, Rūtos Jonaitytės ir Ievos Lincevičiūtės muzikiniai intarpai.